Action در فتوشاپ

اکشن در فتوشاپ چیست؟

بعنوان یک کاربر نرم افزار فتوشاپ حتما تا به حال برایتان پیش آمده که بخواهید عملیات های یکسانی را برروی چندین تصویر انجام دهید. مانند تغییر سایز و یا ایجاد vignette. در صورتی که اگر بخواهید این عملیات ها را روی تک تک تصاویر انجام دهید باید زمان زیادی را صرف این کار کنید. ضمن اینکه انجام عملیات های تکراری روی عکس ها ممکن است برایتان کسل کننده باشد.

خوشبختانه روش راحت تری در فتوشاپ بنام Action برای انجام اینگونه کارها وجود دارد.

اکشن های فتوشاپ این قابلیت را به شما میدهند که کارهای تکراری را بعنوان یک action ذخیره نمائید و از این action  برای تصاویر دیگر استفاده نمائید. نکته قابل توجه در مورد اکشن این است که شما حتی می توانید یک اکشن را مطابق نیازهای خود، ویرایش کنید.

استفاده از اکشن ۳ مرحله ساده دارد:

مرحله اول :

کلیه تصاویر خود را در فتوشاپ باز کرده و تب مربوط به یکی از عکس ها را باز نمائید. سپس  پنل اکشن را باز کنید. تصویر این منو مطابق شکل زیر می باشد:

اکشن در فتوشاپ

اکشن در فتوشاپ

در اینجا برخی action  ها را بصورت پیش فرض می بینید که می توانید از آنها استفاده نمائید. اما برای شروع کار بهتر است که Default Actions  را ببندید.

برروی آیکن موجود در بالای پنل مطابق تصویر زیر کلیک کنید و گزینه New Set  را بزنید . سپس در پنجره ای که می آید یک نام انتخاب نمائید.

Action در فتوشاپ

Action در فتوشاپ

Action

Action

مرحله دوم :

بروی آیکن موجود در بالای پنل مطابق تصویر زیر کلیک کنید. سپس بر روی New Action  کلیک نموده و در پنجره ای که نمایش داده می شود نام Action  را وارد نموده و بر روی Record کلیک کنید.

اکشن در فتوشاپ

اکشن در فتوشاپ

Action در فتوشاپ

Action در فتوشاپ

اکنون شروع به انجام عملیات های مورد نظر خود برروی اولین تصویر کنید. 

جهت پایان Record  رویStop کلیک کنید.

اکشن فتوشاپ

اکشن فتوشاپ

مرحله سوم :

در این مرحله عملیات مورد نظر شما بر روی تصویر قبلی انجام شده است، اکنون تصویر دیگری را انتخاب نموده و جهت اجرای اکشن،  روی آیکن موجود در بالای پنل کلیک نمائید. سپس در پنل اکشن، روی نام اکشن کلیک نموده و دکمه Play  را بزنید.

توجه داشته باشید که مرحله سوم  ( یعنی اجرای اکشن ) برای هر تصویر باید بصورت جداگانه اجرا گردد.

اکشن

اکشن

 

سبد خرید خالی است