وارد کردن درخت در رندر با نرم افزار فتوشاپ ۱-۲

در بسیاری از مواقع قرار دادن درخت در پروژه های معماری باعث بالا رفتن حجم پروژه و زمان رندر می شود که خود باعث صرف زمان بیشتر در کار میشود . بسیاری از طراحان معماری در این گونه مواقع آبجکت های مورد نیاز را در مرحله پست پروداکشن اضافه می نمایند . در این قسمت شما را با اضافه کردن درخت و گیاه به رندر آشنا می نماییم.

بهتر است آرشیوی از فایلهای وکتور و PNG آماده و دور بریده شده برای مرحله پست پروداکشن در اختیار داشته باشید . ما در قسمت فروشگاه پک فایلهای PNG را برای شما دوستان ارائه نمودیم .

ابتدا به نکات زیر توجه نمایید .

- جغرافیا ، فصل ، روز یا شب ، تناسب رنگی از عوامل اصلی در انتخاب درخت مناسب برای زیبا تر شدن پست پروداکشن دارد.

- از استفاده بیش از حد و تکراری یک درخت اجتناب نمایید ، این کار ارزش پروژه شما را پایین می آورد.

- پرسپکتیو درخت با محیط حتما باید همخوانی داشته باشد. در صورت نیاز با ابزار Ctrl+T  میتوانید اصلاح در پرسپکتیو نمایید.

- سایه و نور در اضافه کردن درخت حتما توجه شود .

رنگ محیط (مثلا در موقع غروب نارنجی و شب آبی تیره ) در رنگ کار قالب است که باید درخت های اضافه شده به پروژه با آن رنگ هماهنگ شود.

۱- در ابتدا فایل PNG درخت خود را با درگ کردن از فولدر تصاویر به فایل اصلی (رندر) خود در نرم افزار اضافه نمایید . در صورت نیاز به تغییر اندازه درخت با ابزار Ctrl+T میتوانید از ابزار ترانسفورم استفاده نمایید .

آوردن درخت در رندر

آوردن درخت در رندر

۲- در این مرحله برای طبیعی شدن قسمت پایین تنه درخت و چمن های اضافه را با ابزار پاکن که در پالت ابزار قرار دارد حذف می نماییم.

آوردن درخت در رندر 2

آوردن درخت در رندر ۲

۳- بهتر است برای طبیعی تر شدن رنگ درخت را با رندر هماهنگ نمایید . با کلید میانبر Ctrl+U پنجره اصلاح رنگ باز می شود . که میتوانید رنگ سبز درخت را با رنگ چمن ها اصلاح رنگ نمایید . در صورت نیاز Saturation را اصلاح نمایید.

آوردن درخت در رندر 3

آوردن درخت در رندر ۳

۴- برای ایجاد سایه از لایه درخت خود هم زمان با گرفتم کلید Alt و جابجا کردن لایه درخت با ابزار جابجایی کپی تهیه می نمایید.

آوردن درخت در رندر 4

آوردن درخت در رندر ۴

۵- با ابزار ترانسفورم پرسپکتیو سایه را بر روی زمین منطبق می نماییم . در صورت نیاز در زمان استفاده از ابزار ترانسفورم Ctrl+T با راست کلیک کردن بر روی لایه از قابلیتهای مختلف این ابزار برای منطبق کردن درخت با پرسپکتیو رندر استفاده نمایید.

آوردن درخت در رندر 5

آوردن درخت در رندر ۵

۶- برای تغییر رنگ درخت به رنگ سایه (خاکستری تیره ) با کلید میانبر Ctrl+U رنگ درخت را به خاکستری مایل به مشکی تغییر دهید.

آوردن درخت در رندر 6

آوردن درخت در رندر ۶

۷- در آخر در قسمت بالای پنل لایه ها opasity لایه را رو ۶۰ قرار دهید.

آوردن درخت در رندر 7

آوردن درخت در رندر ۷

امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

 

 

سبد خرید خالی است