سبک های ویژه ی ساخت و ساز در جهان

آسمانخراش چوبی، روسیه

این آسمانخراش چوبی  روسیه، گفته می شود این بزرگترین کابین کنده ای جهان است. یک گانگستر روس این آسمانخراش چوبی ۱۳ طبقه، با بلندی ۱۴۴ فوت، را برای بازدید گردشگران ساخته است. چرا که مردم بسیاری از بخشهای گوناگون جهان اینجا را برای کشف شگفتی معماری هرساله بازدید می کنند.

آسمانخراش چوبی

آسمانخراش چوبی

خانه ی کفشی، آفریقای جنوبی

ران ون زیل، هنرمند و هتلدار، در سال ۱۹۹۰ این ساختمان شگفت انگیز کفش مانند را برای همسرش ساخت. این خانه ی چوبی نمایانگر حکاکی چوب پیچیده است که  نمای آن را نسبت به دیگر خانه های عادی متمایز ساخته است.

خانه ی کفشی

خانه ی کفشی

ناتیلوس (The Nautilus)، مکزیک

این خانه ی بیمانند که در کنار مکزیکوسیتی جای دارد، مانند صدف است. این خانه ی زیبا با طراحی یک معمار مکزیکی، Javier Senosiain، ساخت بینظیری دارد  و تزیینات نوین آن بازدیدکنندگان را شگفت زده می کند. از آنجایی که مواد سازنده ی آن ارگانیک هستند، این خانه ی صدفی شکل پناهگاهی محیطی برای ساکنان فراهم می کند که به کاهش اثرات کربنی آنها کمک می کند. این خانه ی زیبا همچنین شیشه های رنگارنگ، معماری نوین و هنر معاصر را یاداور می شود. زمینه ی ارگانیک این خانه نه تنها آن را از دیگر بناها برجسته می کند، همچنین به پایدار کردن محیط نیز کمک می کند.

ناتیلوس

ناتیلوس

خانه ی فولادی مکزیک

این خانه در تگزاس غربی ساخته شده است. طراح نامی رابرت ر برونو این خانه را طراحی کرده است. این بخش از تگزاس خانه های با طراحی و ساخت متمایز دارد که خانه ی فولادی یکی از آنهاست. همانگونه که نام  این خانه ی زیبا و بیهمتا نشان می دهد، تنها آن از فولاد ساخته شده است. رنگ متالیک ساختمانها به آن یک نمای طبقه ای و شاخص می دهد.

خانه ی فولادی

خانه ی فولادی

خانه ی شیشه ای، ژاپن

این خانه ی بسیار زیبا در توکیو جای دارد. در این خانه ی ساخته شده بدست یک خانه ساز معروف ژاپنی، Sou Fujimoto Architects، انرژی خورشیدی برای ساخت برق بکارگرفته می شود. انگیزهی  اصلی ساخت این نوع خانه ها قادرسازی نور طبیعی به ورود به خانه در جهت کاهش توان مصرفی آن بوده است. کل خانه بر یک سیستم خورشیدی جریان دارد، پس به طبیعت پایدار کمک می کند.

خانه ی شیشه ای

خانه ی شیشه ای

خانه ی پرنس بارت

ساختار و معماری بینظیر، این خانه  درمیان دیگر ساختمانها و خانه های معمولی برجسته ساخته است. خانه  ی پرنس بارت راهکاری خلاقانه است بسوی سبک و ساختار جدید. این خانه ی ساخته شده از تمام مواد ارگانیک، یکی از ساختمانهایی است که برای  نگهداری محیط  طراحی شده است، از آنجایی که کاهش چشمگیری ر اثرات کربنی ساکنان دارد.

خانه ی پرنس بارت

خانه ی پرنس بارت

دارالحجر

دارالاحجر یمن یکی دیگر از کاخهای دارای طراحی زیبا می باشد. این بنای ساخته شده بعنوان یک خانه ی تابستانی بدست امام یحیی در دهه ۱۹۳۰، بیشتر شبیه یک هتل است.  ساختار و معماری بی نظیر آن بر پایه ی سنگ بری است که آن را در میان دیگر کاخها یا بناها گیرا  و برجسته می سازد. اکنون این هتل برای گردشگران آماده شده است، همزمان که می بایست برای دیدن کاخ هزینه بپردازند. کاخ یک دید ۳۶۰ درجه به چشم انداز کنار آن برای بازدیدکنندگان فراهم می کند.

دارالحجر

دارالحجر

سبد خرید خالی است