آموزش پست پروداکشن پروژه های معماری با نرم افزار فتوشاپ ۲-۱

آشنایی با محیط کار فتوشاپ

آشنایی با محیط کار فتوشاپ

محیط نرم افزار محیطی مشابه شکل بالا می باشد. این محیط شامل ۵ بخش زیر است:

A ـ نوارMenu  : این نوار که در بیشتر نرم‌افزارهای تحت ویندوز نیز قرار دارد، برای دسترسی و فراخوانی ابزارها و فرامین فتوشاپ استفاده می‌شود که به مرور با آنها آشنا خواهیم شد.

B ـ نوارOptions  : این نوار که با انتخاب هر ابزار از جعبه ابزار سمت چپ شکل آن عوض می‌شود برای دسترسی به تنظیمات مورد نیاز هر ابزار استفاده خواهد شد.

C ـ ابزارها  tools: به کمک این جعبه می‌توانیم به ابزارهای مورد نیاز جهت کار روی تصاویر و پروژه‌ها دسترسی پیدا کرده و با انتخاب آنها از این ابزارها استفاده کنیم.

E ـ پانل‌ها (Panels): به کمک این مجموعه که در برگیرنده ۲۵ پنجره با نام پانل بوده و از قسمت Menu/Window قابل فراخوانی‌اند، می‌توانیم تنظیمات بیشتری روی پروژه انجام داده و این تنظیمات را مدیریت کنیم. پنل لایه ها Layers و history که در پست پروداکشن بیشتر با آن کار می کنیم در این قسمت نمایش داده می شود.

D ـ فضای کاری در واقع فضایی است که پروژه‌ها در آن دیده می‌شود. در ویرایش‌های اخیر فتوشاپ، برای سهولت دسترسی به پروژه‌های مختلفی که همزمان در محیط فتوشاپ باز شده‌اند، ویژگی تب فراهم شده تا با کلیک روی عنوان هر پروژه و فعال شدن تب، پروژه قابل مشاهده باشد.

سبد خرید خالی است